Xbox Nisan 2024 Yazılım Güncellemesi PC İçin Game Hubs Özelliğini Getirdi

Microsoft, Xbox Nisan 2024 Yazılım Güncellemesi ile Xbox yazılımı ve uygulamaları için bazı yeni güncellemeler duyurdu. Bunların başında ise PC kullanıcıları için Game Hubs geliyor.

Xbox Wire’daki bir gönderide Microsoft, Game Hubs’ın kütüphanenizdeki herhangi bir PC oyunundaki ilerlemenizi ve başarılarınızı takip edeceğini söylüyor. Ek olarak, bu özellik sayesinde herhangi bir ekstra içerik veya DLC paketinin olup olmadığını, oyunun geliştiricilerinden gelen haberleri ve daha fazlasını görebileceksiniz.

PC Xbox uygulamasındaki Xbox Game Bar ise artık belirli bir oyunda ekran görüntüsü almanızı veya klip çekmenizi kolaylaştırıyor. Yakalanan içerik daha sonra bu güncellemeyle oyunun Xbox PC uygulamasındaki Game Hub listesine eklenecek. Ekran görüntüleri ve klipler bilgisayarın yerel sürücüsünde saklanabilecek ve başkalarıyla paylaşılabilecek.

Ek olarak, Xbox Insider’lar ve Xbox PC uygulaması kullanıcılarının küçük bir alt kümesi, Game Pass sekmesinin “Neler Oluyor” bölümünün altında yeni bir alt gezinme menüsü görebilecek.

Xbox konsolu sahipleri ise Discord Voice’ta ses tahtası sesini bir Discord kanalındaki veya çağrıdaki diğer kişilerden duyma desteğini elde edecek. Konsolunuzdan bir ekran görüntüsünü veya klibi otomatik olarak kaydetmek için OneDrive’ı kullanıyorsanız artık depolama alanı miktarınız azaldığında bir bildirim alacaksınız.

Son olarak, sizinle birlikte yaşayabilecek veya ziyaret edebilecek diğer kişilerin Xbox konsolunuza istemediğiniz oyunları veya uygulamaları yüklemesini engellemek için bir misafirin bir oyun veya uygulama yüklemeye çalışması durumunda önceden numarayı girmesi istenecek şekilde bir PIN ayarlayabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x